כסאות בר

רהיטים, כסאות

כסאות בר נמנים עם הסוג הנפוץ ביותר של כיסאות. אמנם באזור המזרח התיכון נכנסו הכיסאות לשימוש רק בזמנים מאוחרים יותר, ועד לא מכבר היה אופן הישיבה הנפוץ רביצה על גבי שטיחים ומצעים אחרים, או ישיבה על גבי פופים מתנפחים לכל היותר. אסל מזה כמה עשרות שנים ואפילו יותר, הלכ הכיסאות ותפסו מקום של כבוד במגוון הרהיטים בבית או בעסק. כמעט בכל בית בעולם בכלל ובישראל בפרט, ניתן למצוא כמה וכמה כסאות בר איכותיים. זאת, בעיקר בגלל העובדה שהכיסאות הללו הם בדרך כלל נוחים לישיבה מצד אחד ונוחים להעברה ממקום למקום מצד שני. בנוסף, כסאות בר הם גם קלים מאד לתחזוקה והבלאי בהם הוא מינימאלי. מהם כסאות בר ומה הייחודיות שלהם בעיצוב הפנימי של הבית? אילו סוגים אחרים של כיסאות ניתן להשיג כיום אצל היצרנים השונים או בחנויות הרהיטים? היכן ניתן להשיג כסאות בר איכותיים שילוו את הרוכשים לאורך זמן?
כסאות בר – קצת היסטוריה
כאמור, עד לא מכבר היו הכיסאות נחלתם הבלעדית של האירופים. במזרח התיכון היה אופי האירוח שונה במקצת, ובני הסית והאורחים כאחד ישבו על גבי שטיחים שנועדו במיוחד לשם כ. אורחים מכובדים זכו לקבל גם כריות שתמכו בהם מאחור או מהצד. מן המפורסמות הוא, שכאשר ארחו השליטים העות'מאניים נציגים מערביים, או באירועים רשמיים של השולטאן התורכי, דאגו המארחים להביא במיוחד עבור האירוע כיסאות. זאת, על מנת שישמשו את האורחים המערביים לצורך ישיבה. המארחים עצמם לא התפתו לשבת על גבי כיסאות עד לשלב מאוחר מאד בדברי ימי האימפריה העותומאנית. הכיסאות שהובאו היו בדרך כלל כסאות בר ולעיתים רחוקות יותר הובאו גם כיסאות שעליהן היה גם ריפוד. העלייה לישראל הביאה איתה אנשים שהיו ספוגים בתרבות המערבית, מה שבהכרח העלה את מספר הכיסאות הנרכשים מדי יום.
כסאות בר ועיצוב הפנים בבית
בדרך כלל, המראה והאווירה הכללית בבית נקבעים על ידי הבעלים והדיירים בו. גם האופי הכללי של הריהוט נקבע בהתאם לדרישות ולהעדפות של בעלי הבית. כסאות בר, כמו גם סוגים אחרים של רהיטים, מהווים אמצעי התומך בעיצוב. הכיסאות כאמור יכולים להיות מרופדים או חשופים, גבוהים או נמוכים.. בנוסף, גם הצבע של הכיסאות משפיע על האופי והמראה של הבית. מעוניינים לדעת עוד? חושבים על רכישה של מערכת שולחן וכיסאות או רכישה של כסאות בר איכותיים? צרו קשר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם.