מנורות

רהיטים, כסאות

עיצוב הפנים בבית או בעסק הוא מלאכה עדינה הדורשת מקצועיות והבנה. העיצוב כאמור נועד לייצר בחלל הפנימי של הבית או העסק מראה ואווירה הרצויים לבעלי המקום ואשר המטרה שלהם היא להשאיר רושם ספציפי על הנכנסים והבאים בשעריו. למה עיצוב הפנים הוא כל כך חשוב ונמצא בסימן עליה בעשורים האחרונים? מהם האמצעים והכלים העומדים לרשותו של מעצב הפנים? מה התפקיד של מנורות בפרט ותאורה בכלל ביצירת האווירה הנחוצה? בשורות הבאות נתמקד בתחום חדש למדיי שהתפתח בעשורים האחרונים – עיצוב הפנים, קביעת המטרות שלו והאמצעים והשיטות שבהן ניתן להשתמש על מנת להשיג אותן.
עיצוב פנים – מה זה ולמה זה כל כך חשוב
עיצוב הפנים בבתים פרטיים ובעסקים כאחד, הוא תחום עיסוק שהתפתח כאמור רק בעשורים האחרונים. בדרך כלל, תהליך הריהוט של הבית ויצירת המראה הייחודי לו היה עניינה של האישה, ולעיתים השתתפו בו שני בני הזוג ושאר בני המשפחה. ואולם בשלב כל שהוא באמצע המאה שעברה, חלחלה ההבנה כי שימוש נכון באביזרים שונים – החל בחלקי ריהוט שונים, עבור באמצעים אחרים דוגמת שמיכות, כיסויים ושטיחים וכלה בתאורה מתאימה, עשוי לייצר את המראה והאווירה הרצויים. עם השנים התפתח מקצוע חדש – מעצב פנים. מדובר באדם שהמיומנות והמומחיות שלו היא לייצר את המראה והאווירה הרצויים, כפי שהם מוגדרים מראש על ידי בעלי הבית. לצורך העניין הוא מקבל תקציב, או לחילופין מצביע על פריטים מסוימים, כולל הדומים, כיסויים וגם מנורות, אשר יש לרכוש על מנת להשיג את התוצאות הרצויות. המעצב כאמור יכול ליצור בחלל הפנימי בבית אווירה שמחה וחופשית, אווירה כבדה ורשמית או אווירה קסומה וילדותית – וכל זה תוך שימוש באמצעים פשוטים. זה המקום לציין, עם זאת, כי מעצב פנים איננו משנה את המבנה של החלל ואיננו שובר קירות או בונה קירות חדשים.
מנורות והתפקיד שלהן
עיצוב הפנים של חלל כל שהוא מתבצע כאמור באמצעות שימוש באמצעים שונים. עם זאת, לתאורה יש חלק לא מבוטל ביצירת האווירה הרצויה. תאורה בהירה וגלויה יוצרת אווירה פתוחה וחמימה, שמחה וחופשית. תאורה עמומה ובלתי ישירה עשויה ליצור אווירה כבדה, מסתורים ושקטה. הבחירה של מנורות ונברשות ושל אופי התאורה בחדר בכלל, חייבת להתאים למטרה הכללית של העיצוב. המבחר הגדול של נברשות וכן של מנורות שניתן למצוא כיום בשוק, מסייע בהשגת המטרה ויצירת המראה והאווירה הרצויים. עם זאת, לני הרכישה של מנורות ונברשות ובמהלכה כדאי להתייעץ באיש מקצוע שיסייע לכם לבחור את המנורות המתאימות שיעניקו את האפקט הנכון בחלל הפנימי.