פינות זולה

המונח "זולה" הוא מונח שהשתרש בסלנג העברי לפני כמה עשורים. במקור, מדובר ככל הנראה במונח צבאי שדיבר על מנוחה מוחלטת וגמורה מכל פעילות – כולל חשיבה. אם נאמר על חייל שהוא "תפס זולה" המשמעות היתה שהוא תפס פינה או מקום שבו הוא יכול להירגע ללא הפרעה, בעיקר לא מצד המפקדים. עם השנים השתרש המונח הזה בתוך המיין סטרים של השפה. אחד השימושים הנפוצים במילה הכל כך מעניינת הזאת, נוגע לסוגים מגוונים של פינות התרגעות. מהי, אם כן, פינת זולה במובן המקובל כיום? היכן ממוקמת פינת הזולה בבית המגורים, בעסק או בבית מלון? היכן ניתן להשיג פינת זולה איכותית שתעמוד בציפיות ותשרת את דיירי הבית והאורחים בו על הצד הטוב ביותר?
פינת זולה – המקום הנכון להתרגעות ונינוחות
המונח פינת זולה הפך, כאמור לעיל, לנפוץ בשפה היום יומית. כאשר נעשה שימוש במונח הזה, הכוונה היא בדרך כלל לפינה שהמטרה שלה ועצם קיומה, נועד להתרגעות. לרוב מדובר באזור מרוחק ממרכז העניינים, או בפינה על שפת הבריכה בווילה או בבית מגורים גדול. פינת הזולה מורכבת משולחן מרכזי אחד או יותר וממספר כיסאות. לעיתים, פינת הזולה מכילה גם אמצעים אחרים כגון מזרנים, פופים או כיסאות נוח. כל האמצעים הללו נועדו לייצר את אווירת הרוגע והשלווה שאותה מחפש כמעט כל אחד בזמן כזה או אחר. במרבית המקרים, אם כי לא בהכרח, פינת הזולה נמצאת תחת כיפת השמים או לכל היותר במקום מוצלל אבל לא סגור.
לעיתים מזומנות, פינת זולה הנמצאת בבית מסוים או בווילה, הופכת למקום המפגש הקבוע של קבוצת חברים המבלים בה חלק ניכר מהזמן החופשי והפנוי שלהם. הבילוי בפינת הזולה איננו כרוך בהכרח בביצוע פעילות מסוימת. נהפוך הוא – עצם העדר כל פעילות וכל מחשבה שהיא, הוא המטרה המוצהרת מאחורי השהייה או הרביצה בפינת הזולא.
ריהוט אופייני לפינת הזולה
למרות האמור לעיל, אין בהכרח ריהוט ספציפי המאפיין את פינת הזולה וכל קבוצת אנשים הבונה עבור עצמה פינה כזאת מרהטת ומעצבת אותה על פי דרכה. עם זאת, חברות וגופים מסחריים שונים אימצו את המונח ומשווקים באמצעותו ריהוט גן ומרכיבי ריהוט אחרים היכולים בקונסטלציה כזאת או אחרת להיחשב לריהוט המאפיין את פינת הזולא האולטימטיבית. מרכיבי הריהוט השונים יחד עם ההתייחסות המתאימה, הם שהופכים כל פינת זולה להצלחה. מעוניינים לדעת עוד? רוצים לעצב פינת זולה משלכם? צרו קשר כעת ואנו נסייע לכם להשיג את המטרה הזאת במלואה.